יום שלישי, 11 באוקטובר 2011

מתי כדאי לעשות פסיכומטרי


מבחן פסיכומטרי הוא אחד המבחנים החשובים ביותר שתעשה בחייך. הפסיכומטרי קובע האם תתקבל ללימודים אקדמאים במוסד לימודים מבוקש או לא. הפסיכומטרי הוא לא מבחן קשה, הוא מבחן שדורש מיומנויות וכישורים מסוימים. בעזרת קורס פסיכומטרי מקצועי ניתן לפתח את המיומנויות הדרושות בכדי להצליח לקבל ציון פסיכומטרי מספק.

השאלות בפסיכומטרי לא קשות. הקושי הגדול בפסיכומטרי הוא הזמן הקצוב והמכשולים השונים במבחן שמנסים לבלבל אותך. רמת המתמטיקה בפרק של החשיבה הכמותית היא רמה של 3 יחידות מתמטיקה בבגרות. הסיבה לכך שהרבה תלמידים לא מצליחים להשיג ציון פסיכומטרי מספק היא לא חוסר יידע, הבעיה היא חוסר מיומנות ולחץ.

פסיכומטרי הוא מבחן שדורש הרבה השקעה מבחינת הכנה. הציון הממוצע בארץ לפסיכומטרי הוא 538. 50% מהנבחנים מקבלים ציונים מתחת ל-538 ו-50% מהנבחנים מקבלים ציונים גבוהים מ-538.
בכדי שתוכל להחליט כמה זמן ומאמץ עלייך להשקיע בהכנה לפסיכומטרי כדאי לך לבדוק מהו הציון הפסיכומטרי שאתה זקוק לו בכדי להתקבל לתחום הלימודים שאתה רוצה. אם אתה עדיין לא יודע מה תרצה ללמוד או שאתה מתלבט כדאי לך לנסות להשיג את ציון הפסיכומטרי המקסימאלי שיש ביכולתך לקבל. ככל שהציון שלך יהיה יותר גבוה כך יפתחו בפנייך יותר דלתות ואפשרויות לימודים.

כמה צריך להשקיע במהלך קורס פסיכומטרי?
קורס פסיכומטרי הוא קורס שדורש המון השקעה מצד התלמיד. השיטה להצלחה בפסיכומטרי היא פיתוח יכולת חשיבה פסיכומטרית, חשיבה מהירה, קבלת החלטות מהירה ובעיקר תרגול, המון תרגול. רמת הידע הנדרשת לפסיכומטרי היא אינה רמה גבוה ביותר, רמת הידע הנדרשת זהה לרמת יידע של תלמיד תיכון.

הסוד להצלחה במבחן הפסיכומטרי הוא לא העשרת הידע, הסוד הוא פיתוח מיומנות וזה דורש תרגול. במהלך הקורס הפסיכומטרי תקבל הרבה שיעורי בית ותצטרך להקדיש לשיעורים לא מעט זמן. פרט לשיעורים חשוב להקפיד להגיע לכל השיעורים והתרגולים בכיתה וכמובן לשנן את המילים בעברית, המילים באנגלית ולתרגל בכול יום קריאה של טקסטים באנגלית.

הכנה יסודית לפסיכומטרי היא כמעט משרה מלאה. קשה מאוד לשלב עבודה במשרה מלאה עם פסיכומטרי. אם אין לך אפשרות להפסיק לעבוד לגמרי במהלך הקורס כדאי לך לפחות לקחת שלושה שבועות של חופש לפני הפסיכומטרי ולהתמקד בלימודים.
זה אולי נראה לך עכשיו מוגזם ואתה אומר לעצמך –"כמה כבר צריך ללמוד לפסיכומטרי?" ובכן התשובה לכך היא – הרבה. קשה להסביר את הלחץ של הפסיכומטרי ואת חשיבות התרגול לתלמידים שלא עשו עדיין פסיכומטרי. לצערי, רק תלמידים שכבר עשו פסיכומטרי אחד, לא השקיעו מספיק וקיבלו ציון נמוך, מצליחים להבין כמה חשוב להשקיע הרבה בפסיכומטרי. כמעט כל התלמידים שעושים פסיכומטרי שני מצטערים על כך שהם לא השקיעו מספיק בפסיכומטרי הראשון.

התשובה לשאלה מתי כדאי לעשות קורס פסיכומטרי היא חד משמעית. כדאי לעשות פסיכומטרי בתקופה שבה יש לך זמן להתמקד ולעסוק רק בפסיכומטרי. אל תעשה פסיכומטרי בתקופה שבה אתה מאוד עסוק בעבודה, בתקופה של מבחנים אחרים או בתקופה שבה אתה יודע שלא תהיה לך האנרגיה הנפשית ויכולת הריכוז הדרושה לפסיכומטרי. הצלחה בפסיכומטרי דורשת המון שעות לימוד ושינון, אין קיצורי דרך.